Eko-Okna S.A. wraz z Fundacją Nasze Dzieci wsparły raciborski szpital

Eko-Okna przekazały Szpitalowi Rejonowemu im. dr J. Rostka w Raciborzu nowoczesny sprzęt do diagnozy nadciśnienia tętniczego. – Jak zawsze nasza firma wspiera profilaktykę zdrowia nie tylko z dbałości o swoich pracowników, ale również lokalnej społeczności. Problem nadciśnienia tętniczego, jeśli chodzi o medycynę pracy, jest bardzo dotkliwy a niestety, często jest zaniedbywany – mówi Małgorzata Siwochowicz, koordynator ds. profilaktyki zdrowia w Eko-Oknach. Dodaje, że warto pamiętać o tym, że wysokie ciśnienie tętnicze krwi znacznie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca, udaru, niewydolności nerek i innych groźnych powikłań.

Jak podkreślają pielęgniarki pracujące w przychodni medycyny pracy w Eko-Oknach, które codziennie monitorują setki pomiarów parametrów życiowych, często nadciśnienie rozpoczyna się już w bardzo młodym wieku i nie powinno się go bagatelizować.

Na zdjęciu: Kierownik Oddziału wewnętrznego w Raciborzu Doktor Piotr Blewąska oraz Barbara Wydriński i Małgorzata Siwochowicz z Przychodni Medycyny Pracy w Eko-Oknach