Wesprzyj fundację
0
0

Aktualności

AktualnościInspirujące historieSycharNaprotechnologiaInspirujące HistorieHospicjaNasze Działania
Rodzinne zwyczaje

Rodzinne zwyczaje

Powtarzalne czynności, zindywidualizowane "tradycje", a może dziwne przyzwyczajenia ? To one wyznaczają rytm życia domu. I choć różnią się w zależności od danej rodziny, niezmiennie zapraszają do przeżywania codzienności, prostych i długo oczekiwanych chwil, z jakich składa się życie. Choć u małych dzieci rytuały w swej niezmienności budują ich poczucie bezpieczeństwa i przewidywalność świata, dla tych nieco starszych mogą się one stać czymś szczególnym i oczekiwanym - swoistym "paliwem" dla rozwoju. O tym, jakie "rodzinne tradycje" warto wprowadzić w swoich domach i dlaczego warto to robić, a także o tym, jak ważną rolę odgrywają w tych rodzinach, gdzie wychowuje się gromadka dzieci - dowiecie się z naszego artykułu.

Zobacz więcej
Nie wiem, czy to tak fajnie cały dzień na online'ie...

Nie wiem, czy to tak fajnie cały dzień na online'ie...

Kochają śpiewać, najlepiej całą gromadą. Jak wszystkie inne dzieci w Polsce, długo nie chodzili do szkoły... Postanowili więc zaśpiewać o tym piosenkę. Poznajcie zespół Małe TGD, ekipę pozytywnie zakręconych dzieciaków, przy muzyce których można się nie tylko świetnie bawić, ale przede wszystkim bliżej zaprzyjaźnić z Chrystusem. "Online" to ich najnowszy singiel, który powstał także dzięki wsparciu firmy Ekookna. 
Zobacz więcej
Jądro życia jest w moim domu

Jądro życia jest w moim domu

Ania, Weronika, Angela, Agnieszka, Joasia,  Nikola oraz ich Mama, która wybrała je na swoje córki, tworzą niezwykły, "babski" dom. Taki, w którym nawet najgłębsza niepełnosprawność - w tym zespół Downa i FAS (Płodowy Zespół Alkoholowy) nie stoją na przeszkodzie, by żyć pełnią życia codziennie zanurzając się w źródle Nieskończonej, Bezwarunkowej Miłości.  Poznając tę odważną Mamę i jej wielkie serce, zastanawiam się, ile prawdy jest w napisie z tabliczki, której pewnego dnia Joasia nie chciała kupić...
Zobacz więcej
Przyjaciele Życia

Przyjaciele Życia

Niezwykle miło nam Państwa poinformować, iż w dniu 9 czerwca br., Państwo Katarzyna i Mateusz Kłoskowie - założyciele Fundacji Nasze Dzieci Kornice, zostali Laureatami nagrody "Przyjaciel Życia" - największego wyróżnienia przyznawanego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia. 

Państwo Kłoskowie zostali uhonorowani nagrodą w kategorii: "Działalność społeczna". Tym samym zauważona i doceniona została ogólnopolska kampania billboardowa, której założeniem było propagowanie wartości Życia i Rodziny. 

Najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia kolejnych sukcesów składają:


Pracownicy oraz Wolontariusze Fundacji Kornice

Zobacz więcej
Dzieci wiedzą lepiej

Dzieci wiedzą lepiej

Po co krewnym w Afryce i Ameryce wysyłać  maile ? Czy Prezydent ma dzieci ? Czy rodzin wielodzietnych się już teraz nie napotyka ? I o co chodzi z tymi pszczołami i miodem ? Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwość, zapraszamy do obejrzenia naszego dzisiejszego video. Dzieciaki znają odpowiedzi na te nurtujące pytania...
Zobacz więcej
Bądźcie jak dzieci - przesłanie czy wyzwanie ?

Bądźcie jak dzieci - przesłanie czy wyzwanie ?

- Gdy znajomym urodził się synek Gabriel, szukałam czegoś ciekawego na prezent. Miałam z tym kłopot. - wspomina Olga Dusza, założycielka Fundacji Bądźcie jak Dzieci. -  Wpadłam na prosty pomysł, by kupić zabawkę Archanioła Gabriela. Rozpoczęłam poszukiwania w Internecie i.... I nic nie znalazłam oprócz rzeźb i obrazków. Ani na stronach polskich, ani na niemieckich czy angielskich. Takie były początki Fundacji, która rozpoczęła tworzenie Świętulanek - pięknych przytulanek Świętych Patronów dzieci.  Mają być narzędziem ewangelizacji najmłodszych i zapraszać dzieci świata Świętych. Błogosławieństwo samego papieża Franciszka i kard. Kazimierza Nycza już jest.

Zobacz więcej
Tam Na Górze wszystko mamy zapisane...

Tam Na Górze wszystko mamy zapisane...

- Mam już taką naturę, że pomagam innym - tłumaczy Gabriela Kamińska, protetyk. -  Inni sugerują mi, że ktoś może próbuje mnie wykorzystać. Ale ja potrafię odróżnić takie osoby od tych, które realnie potrzebują pomocy...

Osób, w tym dzieci, którym udzieliła fachowej pomocy używając swoich niezwykłych talentów czy pasji  związanej z protetyką i stomatologią, nie umie dziś zliczyć. Przyznaje, że było ich sporo, a ich liczba nieustannie rośnie. O tym, dlaczego pomaga i skąd wzięło się w niej zamiłowanie do rekonstrukcji zębów czy twarzy, Gabriela Kamińska opowiada w szczerym wywiadzie z Iwoną Duszyńską.

Zobacz więcej
Przegonić szakala

Przegonić szakala

Dziecko, z którym nie można się dogadać spędza sen z powiek niejednemu rodzicowi. Prośby, groźby stają się męczącą codziennością, a relacja, która powinna być nacechowana miłością, akceptacją i wzajemną współpracą, staje się chłodna, by niejednokrotnie zamienić się w sopel lodu. A może istnieje jakiś sposób, by tę złowrogo malującą się przyszłość powstrzymać nie rezygnując jednocześnie z prawa do własnych oczekiwań i granic ? Z pomocą przychodzi Porozumienie Bez Przemocy Marshalla Rosenberga (Non Violent Communication - NVC) - metoda, która uczy całkiem nowego języka - tzw. Języka Żyrafy... 
Zobacz więcej