Wesprzyj fundację
0
0

Aktualności

AktualnościInspirujące HistorieSycharNaprotechnologiaNasze DziałaniaHospicja
Rozwód pożądany cz.1

Rozwód pożądany cz.1

Mają, 30, 40 i 50 lat. Biała suknia z welonem stała się już bliższym lub dalszym wspomnieniem, a ich życie małżeńskie toczy się w ramach iście czarnego scenariusza. A miało być tak pięknie... Zaplątani w toksyczne relacje, uwikłani w poczucie winy wobec swoich rodziców, małżonkowie nie potrafią tak naprawdę nimi być realizując najlepszy dla siebie plan - Plan Pana Boga. Katarzyna Kurek - psycholog chrześcijański, rozwiewa wątpliwości co do przyczyn i skutków tego stanu. W rozmowie z Iwoną Duszyńską podpowiada też, w jaki sposób "rozwieźć" się z rodzicami, by żyć pełnią małżeńskiego życia. Zapraszamy do pierwszej części wywiadu.

Zobacz więcej
Był sobie (?) chłopiec

Był sobie (?) chłopiec

Kiedy większość współczesnych dzieci i nastolatków zajmuje się typowymi dla swojego wieku aktywnościami, Carlo Acutis zajmował się kwestią zbawienia ludzkich dusz. Choć sam nie stronił od piłki i spotkań z przyjaciółmi, to postanowił, że w centrum swojego krótkiego życia postawi Pana Jezusa. O tym, kim był ów beatyfikowany rok temu millenials, co ukrywał przed światem i dlaczego został nazwany "Bożym influencerem" - dowiecie się z naszego dzisiejszego tekstu.

Zobacz więcej
Bracia (wcale nie tacy) mniejsi

Bracia (wcale nie tacy) mniejsi

Są towarzyszami naszej codzienności, wnoszą w nią radość i potrafią obdarzyć swoją wielką miłością. Wielu z nas, bez zwierząt nie wyobraża sobie  życia - także tego rodzinnego. To dzięki naszym "Braciom Mniejszym" dzieci uśmiechają się częściej, uczą się szacunku i odpowiedzialności i - co najważniejsze - zyskują wiernego przyjaciela na zawsze - niejednokrotnie takiego, który będzie gotów narazić, a nawet oddać za nie swoje psie czy kocie życie. Zapraszamy do obejrzenia naszej dzisiejszej propozycji video, dzięki której z łatwością zrozumiecie, dlaczego Pan Bóg obdarzył człowieka światem zwierząt...
Zobacz więcej
Ma Pani pecha...cz.2

Ma Pani pecha...cz.2

Kiedy Krystyna dowiedziała się, że spodziewają się z mężem kolejnego dziecka, bardzo się ucieszyła. Jednak  wiadomość o tym, że jedno z dwojga jej dzieci, które nosiła pod sercem ulokowało się w bliźnie po cesarskim cięciu i zagrażało życiu jej oraz drugiego dziecka - zwaliła ją z nóg. Gdy w domu czekał na nią 4-letni synek, który pragnął mamy, a ona sama biła się z myślami, czy to, co proponuje lekarz jest aborcją, czy nie, usłyszała od niego: "Ma Pani pecha"... Zapraszamy do przeczytania drugiej części niezwykłego świadectwa kobiety, która tę ekstremalną sytuację powierzyła Panu Bogu.
Zobacz więcej
Pomnik Dziecka Utraconego

Pomnik Dziecka Utraconego

Każdego roku w Polsce stawiane są kolejne pomniki ku czci Dzieci Utraconych. Ich zadaniem jest przede wszystkim symboliczna pomoc rodzicom, którzy doświadczyli bolesnej straty dziecka. To wsparcie w ukojeniu ich bólu i przepracowaniu trudnych emocji. Przede wszystkim jednak, Pomnik Dziecka Utraconego jest wyjątkowym miejscem pamięci o dziecku, które odeszło i przestrzenią do integracji z innymi rodzicami, z którymi można współdzielić to trudne doświadczenie. Z problemem poronienia i narodzin martwego dziecka zmaga się wiele kobiet. W Polsce, rokrocznie w ich wyniku umiera ok. 40 tys. dzieci. To tak, jakby każdego roku znikało z mapy kraju jedno małe miasto. 15 października obchodziliśmy Dzień Dziecka Utraconego.
Zobacz więcej
Ma Pani pecha... cz.1

Ma Pani pecha... cz.1

Kiedy Krystyna dowiedziała się, że spodziewają się z mężem kolejnego dziecka, bardzo się ucieszyła. Jednak wiadomość o tym, że jedno z dwojga jej dzieci, które nosiła pod sercem ulokowało się w bliźnie po cesarskim cięciu i zagrażało życiu jej oraz drugiego dziecka - zwaliła ją z nóg. W domu czekał na nią 4-letni synek, który pragnął mamy, a ona sama biła się z myślami, czy to, co proponuje lekarz jest aborcją, czy nie, usłyszała od niego: "Ma Pani pecha"... Zapraszamy do przeczytania pierwszej części niezwykłego świadectwa kobiety, która tę ekstremalną sytuację powierzyła Panu Bogu.
Zobacz więcej
Bohater drugiego planu

Bohater drugiego planu

Łzy kobiety, która nie może stać się matką w następstwie niepłodności, wzbudzają współczucie i troskę otoczenia. Przeżywanie przez nią smutku, złości i niemocy z racji niemożności poczęcia dziecka czy jego utraty w wyniku poronienia, jest w percepcji bliskich i dalszych znajomych czymś naturalnym i zrozumiałym. Tymczasem, według rożnych szacunków w przypadku ok. 30-45% przypadków niepłodności, jej przyczyna leży po stronie mężczyzn. Oni również nie pozostają obojętni na przykrości związane ze staraniami o dziecko i doświadczają trudnych emocji. O te jednak, nikt specjalnie nie pyta...

Zobacz więcej
Dialog Małżeński

Dialog Małżeński

Usłyszeć od współmałżonka coś, co nie jest miłe, nie musi być powodem do załamania. Gdy z inicjatywy samego małżeństwa świadkiem rozmowy zostaje Pan Bóg, to choćby to, co jest "najczulszą struną", nagle staje się szansą na rozwój. Z Dialogu Małżeńskiego - bo o nim mowa - winna wypłynąć reguła życia, postanowienie, którego zadaniem ma być budowanie i udoskonalanie małżeństwa. Błogosławieństwem i powodem do bycia za nie wdzięcznym Panu Bogu powinno być każde, które uda się wprowadzić w życie. O tym, w jaki sposób praktykują Dialog Małżeński, o miejscu w nim modlitwy, opowiadają Edyta i Paweł - małżonkowie z 16-letnim stażem, rodzice 5-tki dzieci. Zapraszamy do oglądania !
Zobacz więcej