AktualnościInspirujące HistorieSycharNaprotechnologiaNasze DziałaniaHospicja
Kupuj i pomagaj

Fundacja Nasze Dzieci to nie tylko wsparcie i edukacja. To także sklep internetowy, w którym można kupić ciekawe produkty. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na cele charytatywne i działalność Fundacji.

Zobacz więcej
Renata Reszka: Czasem wsparcie emocjonalne jest o wiele ważniejsze niż finansowe

– W wielu przypadkach okazuje się, że ktoś zgłasza się po konkretną pomoc finansową, a tak naprawdę potrzebuje porozmawiać z drugim człowiekiem – mówi Renata Reszka, pracownik socjalny Fundacji Nasze Dzieci z Kornic.
Zaufaj Panu - świadectwo narodzin Michała

Przeciwności losu, jakie nas spotykają nie zawsze oznaczają koniec. W przypadku tej historii oznaczają piękny początek życia. Najlepiej wiedzą o tym rodzice małego Michałka, który po wielu trudach i determinacji przyszedł na świat.
Zobacz więcej
Z całego serca Bogu zaufaj, czyli jak wydarzył się cud narodzin Alicji

Cuda się zdarzają. Najlepiej wiedzą o tym rodzice małej Alicji, która miała się nigdy nie urodzić. Poznajcie jej historię oraz wspaniałe świadectwo wiary i miłości.
Bądźcie doskonali

"Bądźcie doskonali jak doskonały jest Wasz Ojciec niebieski" - czytamy w Ewangelii (Mt 5, 43-4). Doskonalenie się, bez łaski Pana Boga jest bardzo trudne. Wymaga wyrzeczenia i głębszej refleksji nad stanem własnej duszy. Tymczasem moc tkwi w słabościach - głównie w tych, które w pierwszej chwili trudno dostrzec gołym okiem. Jeśli walka z nimi ma głębszy duchowy cel, jeśli służy ona Panu Bogu i bliźnim, wówczas mamy "Bożą receptę" na wzrost, rozwój i wewnętrzne ubogacenie. Bo u podstaw każdego wyrzeczenia powinna znajdować się miłość. Zapraszamy na 7 minut błogosławionego nauczania zaproponowanego przez o. Marko Bandića.
Ucieczka z piekła. Cz.3

Ucieczka przed wojną w samym swoim założeniu dla zdrowego człowieka jest trudem, który niełatwo pokonać w pojedynkę. Gdy o możliwość przeżycia walczą rodzice ciężko chorych dzieci, skala komplikacji osiąga poziom, który przezwyciężyć mogą jedynie wysłannicy Boga. Ojciec Filip Buczyński - założyciel Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia, wraz z całym swoim sztabem ludzi dobrej woli, od pierwszych chwil wojny pomaga śmiertelnie chorym ukraińskim dzieciom i ich rodzinom wydostać się z piekła. Pomimo trudności, które wydają się nie do pokonania, w Lubelskim Hospicjum wszyscy oni otrzymują kompleksową opiekę, a przede wszystkim - serce. Zapraszamy na trzecią część relacji z polsko-ukraińskiej działalności Ojca Filipa.
Sonda Wielkopostna

Są całkowicie różni. Noszą habity, sutanny, zwykłe jeansy lub spódnice. Kobiety i mężczyźni, młodzi i starzy. Wszystkich łączy jedno: oczekiwanie Zmartwychwstania Pańskiego, które nastąpi już niebawem. Jak przygotowują się na to coroczne najważniejsze dla Chrześcijan Święto ? Czym jest dla nich Wielki Post ? Czy ten szczególny czas to "tylko" okres wyrzeczeń, czy może znacznie więcej ? Zapraszamy na krótką sondę dla Zabieganych, w której mniej i bardziej znani dzielą się swoimi osobistymi refleksjami na temat Wielkiego Postu. Poznaj tajemnicę Wielkiego Postu  w pigułce oglądając nasz dzisiejszy materiał video.
Wszystko albo nic. Cz.2

Droga pogubionego człowieka do Boga przebiega czasami przez niespodziewane sploty zdarzeń. Gdy jednak Najwyższy ma wobec niego bardziej poważne plany niż "tylko zwykłe nawrócenie", żaden scenariusz Jego wezwania i prowadzenia nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. A mimo tego jest. Przykładem takiej Bożej Rewolucji jest historia ś.p. siostry Clare Crockett. Show z hipnotyzerem w roli głównej, obiecująca kariera w świecie telewizji i filmu, imprezy i alkohol - to tylko niektóre z epizodów, które zawiodły ją do życia zakonnego oraz czynnej służby Panu Bogu i drugiemu człowiekowi. Zachęcamy do lektury drugiej części jej niezwykle poruszającego świadectwa.