Nagroda dla Mateusza Kłoska

Miło nam poinformować, że wśród tegorocznych Laureatów Nagród Gospodarczych organizowanych przez Polskie Radio, znalazł się Mateusz Kłosek - założyciel i prezes naszej Fundacji Nasze Dzieci - Zdrowie, Edukacja, Wiara oraz właściciel firmy Eko-Okna.

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia przyznawane są co roku. W tym roku przyznano je w czterech kategoriach:

"Przełomowe rozwiązania" - tu Laureatami zostały - zajmując kolejne stopnie na podium - firmy: Fundusz Trójmorza, edukacyjna platforma Brainly oraz usługa Booksy.

"Dobry zarząd"  - w tej kategorii zwycięzcą okazała się firma  Selvita. Kolejne miejsca zajęli były prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło oraz  Polski Fundusz Rozwoju.

"Firma skuteczna w czasach COVID-19" to kategoria, w której prym wiodła spółka Solaris spod poznańskich Owińsk. Kolejne pozycja zajęły firma Selena oraz przedsiębiorstwo Energop.

Naszą szczęśliwą kategorią okazała się kategoria "Filantrop polski", w której bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się pan Prezes Mateusz Kłosek. Kolejne drugie miejsce  ex aequo zajęły firma LPP i Fundacja PGE.

To z inicjatywy Mateusza Kłoska ruszyła ogólnopolska kampania billboardowa promująca życie, małżeństwo, wielodzietność, a także wiedzę o hospicjach perinatalnych i naprotechnologii. Dzięki działaniom Fundacji Nasze Dzieci, każdego miesiąca wiele dzieci dotkniętych różnymi postaciami niepełnosprawności i chorób otrzymuje wsparcie finansowe na rehabilitację i leczenie - w tym ważne miejsce zajmuje leczenie protetyczne. Na liście godnych uwagi Gestów zainicjowanych przez prezesa Kłoska znajdują się m.in.  2,5 mln wsparcie dla szpitala w Raciborzu, budowa klasztoru Matki Wielkiego Zawierzenia w Pietrowicach Wielkich czy remont Domu dziecka w Kuźni Raciborskiej.

Wszystkim Laureatom oraz Panu Prezesowi Mateuszowi Kłoskowi składamy najserdeczniejsze gratulacje !

Zespół Fundacji Nasze Dzieci - Zdrowie, Edukacja, Wiara