Dzień Walki z Czerniakiem. Postaw na profilaktykę

12 maja na całym świecie obchodzony jest Dzień Walki z Czerniakiem. Nowotwory skóry, choć stanowią zaledwie 1% zachorowań onkologicznych, są jednymi z najgroźniejszych i najszybciej rozwijających się nowotworów.

Dzień Walki z Czerniakiem to doskonała okazja do uświadomienia sobie jak ważna jest profilaktyka i badanie niepokojących znamion.

Z tej okazji w Raciborzu organizowane są badania profilaktyczne, których celem jest odpowiednia diagnoza podejrzanych zmian skórnych. W ubiegłym roku przebadano 137 osób, w tym 19 dzieci.

W tym roku akcja także pojawi się w rejonie. Już 21 maja w godzinach 11.00-16.00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się kolejna edycja Dnia Walki z Czerniakiem. Do udziału w niej zaproszono czterech lekarzy dermatologów.

Patronat honorowy pełnią Prezydent Miasta oraz Starosta Raciborski.

Do akcji dołącza się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.

Przyjdź i zbadaj swoje znamiona! Zapraszamy!