Nasi wolontariusze pomaganie mają we krwi

Dzisiaj na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Święto, powstałe z inicjatywy ONZ, jest od 1986 roku doskonałą okazją do wyrażenia szacunku wolontariuszom i podkreślenia, że ich praca jest bezcenna.

Wolontariusze angażują się w prace społeczne na rzecz osób w potrzebie. Rodzajów pomocy jest bez liku - od zbiórek pieniężnych, pomocy fizycznej, po wsparcie psychologiczne, organizacyjne oraz edukacyjne.

Dzisiejsze święto, to okazja do wyrażenia szacunku osobom, które na co dzień dobrowolnie i chętnie pomagają innym. W ten dzień w wielu krajach odbywają się happeningi, które są podziękowaniem za ich zaangażowanie, ale jednocześnie okazją do zachęcania innych do bezinteresownej pomocy.

Także w ramach Fundacji Nasze Dzieci działają wolontariusze, którzy pomimo tego, że nie są widoczni na co dzień, angażują się i dzielą dobrem. Pomagają oni podczas organizacji wielu przedsięwzięć, które mają na celu wywołać uśmiech na czyjejś twarzy, choćby przez chwilę. Wśród naszych "dobrych serc” mamy osoby, które posiadają szereg zdolności i chcą się tym dzielić z innymi, dlatego już 3-krotnie zorganizowaliśmy warsztaty kreatywne dla dzieci. W przygotowaniach udział wzięło wielu wolontariuszy, którzy do tej pory sprawili radość około 700 dzieciom.

Pracownicy firmy Eko-Okna także chętnie pomagają. Samodzielnie organizują zbiórki dla osób w potrzebie, biorą udział co roku w akcjach Szlachetnej Paczki, a także spełniają marzenia osób, które przez swoje niepełnosprawności często pragną przyziemnych rzeczy, jak na przykład przejazd samochodem ciężarowym Eko-Okna.

Wszyscy pracownicy naszej firmy są cichymi bohaterami, ponieważ pomagają nawet nie widząc tego. Jak to możliwe? Każdego dnia przeznaczamy część wypracowanego zysku na cele charytatywne. Do tej pory udzieliliśmy wsparcia finansowego instytucjom: domom dziecka, hospicjom oraz szkołom. Pomogliśmy także osobom, które na co dzień zmagają się z niepełnosprawnościami lub innymi problemami.

Praca wolontariuszy nie byłaby możliwa bez motywacji i zaangażowania, dlatego dziękujemy wszystkim, którzy pomagają tak po prostu - z dobroci serca.