Pomagamy podczas organizacji strażackich, lokalnych pikników

Swoją cegiełkę dołożyliśmy podczas organizacji V rodzinnego pikniku "Strażacy dzieciom - dzieci strażakom”, finansując wynajem dmuchańca dla dzieci.

Organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Samborowicach, a całe przedsięwzięcie ma na celu propagowanie przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz szerzenie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

Podczas pikniku druhowie OSP Samborowice organizują pokazy ratownictwa medycznego pod nadzorem wykwalifikowanych osób, przedstawiają scenkę jak właściwie alarmować służby medyczne. Jednym z punktów są również atrakcje dla dzieci - dmuchańce, basen z kulkami, konkursy z nagrodami.

Dochód z każdego pikniku przeznaczony jest na wyposażenie jednostki OSP w Samborowicach w sprzęt z zakresu pierwszej pomocy, tj. zakup i doposażenie torby R1, np. deska ratownicza, szyny kramera, a także na zakup sprzętu szkoleniowego: fantomy, AED szkoleniowy, kamizelka do odkrztuszeń.

W tym roku, z racji zakwalifikowania się druhów z dwóch drużyn młodzieżowych dziewcząt i chłopców OSP Samborowice do krajowych zawodów w Koninie, zysk z pikniku przeznaczony został na ich doposażenie w stroje oraz sprzęt do ćwiczeń.