Wsparcie na wyciągnięcie ręki

Z inicjatywy Fundacji Nasze Dzieci powstaje grupa wsparcia dla wszystkich, którzy znajdują się w potrzebie. Opiekę nad całością będzie sprawował zespół doświadczonych terapeutów.

Niedawno, na naszym Facebooku, pojawiło się piękne, a zarazem poruszające, świadectwo Grzegorza, który walczył z nałogiem alkoholowym.

– Zanim sięgniesz po butelkę, chciałbym żebyś mnie posłuchał – tym zdaniem rozpoczyna swoje nagranie podopieczny Fundacji Kornice i pracownik Eko-Okna S.A.

Grzegorz rok temu podjął próbę samobójczą. – Kolejnego dnia zadzwonili z firmy Eko-Okna, że mam się zgłosić. Bałem się, że mnie zwolnią i zostanę bez pracy, ale dali mi szansę. Załatwili mi odwyk, po którym dałem się „zaszyć” i od roku już nie piję.  – wyznaje. Z przekonaniem podkreśla, że kluczowym elementem w jego terapii była wiara w Boga i ogromne wsparcie Fundacji oraz jego rodziny.

W wielu przypadkach okazuje się, że ktoś zgłasza się po konkretną pomoc finansową, a tak na prawdę potrzebuje porozmawiać z drugim człowiekiem. – opowiada Renata Reszka, pracownik socjalny Fundacji. Dodaje, że wiele spotkań z osobami potrzebującymi pomocy przy wypełnianiu wniosków o zasiłek lub dofinansowanie do rehabilitacji kończy się rozmową wspierającą.  – Czasami ktoś o wiele bardziej potrzebuje wsparcia emocjonalnego niż finansowego. Jeżeli sama nie potrafię w czymś pomóc, to kieruję do innych osób, które udzielają wsparcia.  – podsumowuje Renata.

Fundacja nie pozostaje obojętna na ludzką krzywdę, jak np.: utrata pracy, przemoc, śmierć bliskiej osoby czy choroba. W wielu przypadkach potrzebne jest wsparcie emocjonalne, stąd wzięła się inicjatywa utworzenia grupy, która ma pomóc w kryzysie. – Nie musicie być sami ze swoimi problemami. Tworzymy miejsce, do którego możecie przyjść i spotkać osoby, które Was wysłuchają, nie osądzą i nie skrytykują. – mówi Iwona Muszyńska, sekretarz Fundacji. O swoich problemach, pod opieką terapeutów, można rozmawiać w sposób bezpieczny. Kiedy brakuje siły i motywacji w pokonywaniu przeciwności, warto sięgnąć po pomoc w grupie wsparcia. –Będziemy rozmawiać o trudnościach i sposobach radzenia sobie z nimi. Wymienimy się doświadczeniami z podobnych sytuacji, a wszystko to w przyjaznej atmosferze. – dodaje pani sekretarz.

Nie zwlekaj, dołącz do grupy wsparcia. Zadzwoń pod nr 539 014 209.

Agata Zientek