Wesprzyj fundację
0
0

Aktualności

AktualnościInspirujące HistorieSycharNaprotechnologiaNasze DziałaniaHospicjaPoznaj nasz zespół
Miłość bez granic

Miłość bez granic

Są młodzi, piękni i marzą o wspólnej przyszłości we dwoje. Aż w końcu nadchodzi czas, że to marzenie  staje się faktem. Kościół, biały welon,  i wesele, które dla Młodej Pary i zaproszonych Gości stanie się jedynym w swoim rodzaju wspomnieniem na wiele lat. Poznajcie piękną, młodą kobietę z Ukrainy oraz jej przystojnego, pełnego optymizmu świeżo poślubionego męża. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z polsko-ukraińskiego wesela, gdzie pierwsze skrzypce grają miłość, wzajemna otwartość i radość z nowej drogi życia.
Zobacz więcej
Ucieczka z piekła. Cz.1

Ucieczka z piekła. Cz.1

Ucieczka przed wojną w samym swoim założeniu dla zdrowego człowieka jest trudem, który niełatwo pokonać w pojedynkę. Gdy o możliwość przeżycia walczą rodzice ciężko chorych dzieci, skala komplikacji osiąga poziom, który przezwyciężyć mogą jedynie wysłannicy Boga. Ojciec Filip Buczyński - założyciel Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia, wraz z całym swoim sztabem ludzi dobrej woli, od pierwszych chwil wojny pomaga śmiertelnie chorym dzieciom z Ukrainy wydostać się z piekła. Pomimo trudności, które wydają się nie do pokonania, w Lubelskim Hospicjum dzieci i ich rodziny otrzymują kompleksową opiekę, a przede wszystkim - serce. Zapraszamy na pierwszą część relacji z polsko-ukraińskiej działalności Ojca Filipa.

Zobacz więcej
Potęga Najpotężniejszego

Potęga Najpotężniejszego

Walka z najeźdźcą na froncie wymaga wielu umiejętności i, przede wszystkim, wielkiej odwagi. Tysiące żołnierzy, którzy 24 godziny na dobę zmuszeni są do pozostawania w pełnej gotowości bojowej, mają większą niż ktokolwiek, świadomość tego, jak kruche jest ludzkie życie. Na szczęście, poza karabinami i czołgami, istnieje też całkiem inna broń, która nie tylko ma w sobie moc redukcji lęku, ale może w realny sposób pomóc w uniknięciu śmierci, a gdy już do niej dojdzie - wesprze duszę w dotarciu do nieba. Ta broń to kult Świętego Michała Archanioła....

Zobacz więcej
Na przekór tęsknocie

Na przekór tęsknocie

Ostatnie wydarzenia na świecie pokazują, że nie tylko zła wola, brak umiejętności komunikowania się, czy brak chęci do pracy nad relacją, są okolicznościami, które stoją za rozpadem rodzin. To, bowiem, rozbicie rodziny, których przyczyną jest wojna, powoduje rany całkiem innego kalibru (dosłownie i w przenośni). Największymi ofiarami tej tragedii stają się dzieci. Świat wojny widziany ich oczami przewraca do góry nogami wewnętrzny świat dorosłych. Jedyne, co może choć odrobinę złagodzić ten ból, to pomoc, życzliwość i solidarność innych. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z Wrocławia, gdzie mieszkają wspaniałe dzieci, które wspierają swoich ukraińskich kolegów na przekór ich tęsknocie za pozostawioną w Ukrainie rodziną. 
Zobacz więcej
Serce kontra głowa

Serce kontra głowa

Trudno dziś o mieszkańca naszego kraju, który w jakiś sposób nie byłby zaangażowany w niesienie pomocy Ukraińcom. Ta ludzka solidarność pokazuje bezkresną moc miłości do drugiego człowieka. Z czasem może się jednak okazać, że tej miłości trzeba będzie pomóc... Bo choć zakup żywności, czy wpłaty pienięże na rzecz potrzebujących są dość łatwą w realizacji formą wsparcia, to aktywne, emocjonalne zaangażowanie się w los drugiego człowieka poprzez udzielenie mu schronienia we własnym domu może wiązać się z wieloma wyzwaniami. Umiejętność pomagania - choć płynąca z głębi serca - to jedna z tych życiowych kompetencji, która wcale nie należy do najprostszych...

Zobacz więcej
Pieśń dla Niewinnych

Pieśń dla Niewinnych

Kiedy przelewana jest krew Niewinnych, a zbrodnie wojny odbierają szanse na normalne życie, zdecydowana większość ludzkich serc nie może unieść tak przytłaczającego ciężaru. By w jakikolwiek sposób móc sobie z tym poradzić, człowiek poszukuje różnych sposobów na skanalizowanie tych trudnych emocji. Jednym z nich jest twórczość i ekspresja muzyczna.  Nie od dziś wiadomo bowiem, że "muzyka łagodzi obyczaje", a pieśń - patriotyczna, czy religijna - napełnia ludzkie serce nadzieją i odwagą. Zapraszamy dziś do wysłuchania niezwykle wzruszającego utworu pt. "Modlitwa o Ukrainę" w wykonaniu Sofii Popovej i Alony Szostak z Teatru Groteska.
Zobacz więcej
Pomagamy Ukrainie

Pomagamy Ukrainie

Już ponad 1,2 mln uciekających przed wojną Ukraińców znalazło schronienie w Polsce. Zdecydowaną większość z nich stanowią kobiety i dzieci, które po stronie ukraińskiej pozostawiły swoich mężów, ojców i braci. Jak twierdzą specjaliści zajmujący się kwestią migracji, Polska może spodziewać się kolejnych fal ukraińskich uchodźców. Ta ogromna liczba ludzi w potrzebie, której dotąd udzielili wsparcia Polacy, a przede wszystkim skala ogólnonarodowej empatii i zaangażowania, z dużym prawdopodobieństwem mogą być precedensem na skalę światową. Fundacja Nasze Dzieci Kornice wraz z firmą Eko-Okna S.A. od pierwszych chwil wojny także włączyły się w udzielanie wsparcia naszym sąsiadom zza wschodniej granicy.

Zobacz więcej
Nadzieja pod ostrzałem

Nadzieja pod ostrzałem

Wojna pisze tysiące, a nawet miliony tragicznych ludzkich historii. Historii zdominowanych przez strach, ból i długotrwałą tęsknotę. Jak wiele może znieść człowiek ? W okolicznościach tego koszmaru, którego skali nie sposób ogarnąć myślą, emocjami i najbardziej nawet zaawansowanymi działaniami dyplomatycznymi, pierwszą duchową potrzebą każdego człowieka dotkniętego wojną, staje się nadzieja. Nadzieja na cud. Nadzieja, która umiera ostatnia... Tam więc, gdzie kończą się ludzkie możliwości wpływu na dramatyczną rzeczywistość - tam ostatecznie musi wkroczyć Bóg... 

Zobacz więcej