Aktualności

AktualnościInspirujące HistorieSycharNaprotechnologiaNasze DziałaniaHospicjaPoznaj nasz zespół
Czy to już uzależnienie? Granica jest cienka!

Początkowa przyjemność z zażywania z czasem zamienia się w potrzebę, a później w konieczność odurzania się. Człowiek przeżywa dyskomfort, kiedy nie jest pod wpływem tej substancji, więc zażywa ją po raz kolejny. Granica między uzależnieniem a okazjonalnym spożywaniem jest cienka – mówi Stanisław Belik, terapeuta uzależnień w Fundacji Nasze Dzieci.

Jak odbudować związek po latach kryzysu?

Mają oddzielne sypialnie, oddzielne konta w banku, oddzielne hobby, częściowo oddzielnych przyjaciół, częściowo osobne wakacje. Wspólny jest dom i dzieci. Czy po latach trwania w takim osobnym związku da się odbudować wspólne szczęście, radość bycia razem?

Jak wyjść z alkoholizmu?  Rozmowa z terapeutką uzależnień

Jak wyjść z alkoholizmu? Rozmowa z terapeutką uzależnień

–  Zmiana zacznie się wtedy, kiedy pacjent zyska świadomość, że musi coś zrobić ze swoim piciem. Jeżeli ktoś przyznaje, że pije za dużo, nie panuje nad tym i że z tego powodu gorzej dzieje się w jego życiu, wtedy zaczyna się praca – mówi Małgorzata Matusik-Belik, psycholog w Fundacji Nasze Dzieci.
Jak w praktyce wygląda rodzicielstwo zastępcze?

Opowiada o tym Irma Kruppa, która wraz z mężem stworzyła zawodową rodzinę zastępczą.
Zachęcamy do wysłuchania jej doświadczeń!

Jak być w związku  i się dogadać?

Jak być w związku i się dogadać?

Warto zadbać o komunikację. W gabinecie pracuję z parami w ten sposób, że pomagam im się usłyszeć, to jest pierwszy etap – mówi Magdalena Kleczyńska, psychoterapeutka pracująca w Fundacji Nasze Dzieci.
Wesołych świąt Bożego Narodzenia!

Niech święta Bożego Narodzenia będą dla nas wszystkich zaproszeniem do czynienia dobrych gestów, wyciągnięcia miłosiernych dłoni i wypowiadania ciepłych słów.
50 rodzin zyskało szansę na lepsze jutro

W tym roku pierwszy raz Eko-Okna zaangażowały się w Szlachetną Paczkę. 11 i 12 grudnia odbył się finał tego społecznego projektu nazwany Weekendem Cudów. Wzruszenia, emocje, wspaniałe chwile – m.in. tego doświadczyli darczyńcy, wolontariusze i potrzebujący z całego kraju, w tym także z naszego regionu.
Nie wierzyła, że jest coś warta. Dziś znów ma marzenia

Miała poczucie, że jest w  pułapce, matni, ale potrafiła podjąć trudne decyzje, które zmieniły jej życie. – Jeszcze kilka lat temu nie wierzyłam, że jestem coś warta. Dziś znów mam marzenia i przyjaciół – mówi Jadwiga, z którą rozmawia Jolanta Brodaczewska, psycholog w Fundacji Nasze Dzieci.