Aktualności

AktualnościInspirujące HistorieSycharNaprotechnologiaNasze DziałaniaHospicjaPoznaj nasz zespół
Dobre uczynki, post i krzyż. Jak wartościowo przeżyć czas Wielkiego Postu?

Jak prawdziwie przeżyć Wielki Post? O co tak naprawdę chodzi w wyrzeczeniach i dobrych uczynkach?
Zobacz więcej
Tradycje wielkanocne. Jak to było kiedyś?

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Chrześcijanie świętują zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, przyroda budzi się do życia po zimie, zaś tradycje upamiętniają wydarzenia sprzed ponad 2000 lat.
Zobacz więcej
Niedziela Palmowa - radość z przyjścia Zbawiciela i refleksja nad własnym życiem

Niedziela Palmowa jest jednym z najważniejszych dni w liturgii chrześcijańskiej, a jej uroczyste obchody rozpoczynają Wielki Tydzień, który kończy się w Wielką Noc.
Zobacz więcej
Bycie rodzicem zastępczym to powołanie

– Miałam w sobie tyle miłości, że mogłam nią obdarzyć inne dzieci – mówi Irma Kruppa, rodzic w zawodowej rodzinie zastępczej.
Zobacz więcej
O czym informują nas emocje?

Czasem zadajemy sobie pytanie: „Po co mi emocje?”. Dziś więc zajmijmy się tematem emocji. Czym one są, jak sobie z nimi radzić oraz czego potrzebujemy, aby żyć w zgodzie ze sobą?
Eko-Okna S.A. wraz z Fundacją Nasze Dzieci wsparły raciborski szpital

Eko-Okna S.A. i Fundacja Nasze Dzieci z Kornic przekazały sprzęt do diagnozy nadciśnienia tętniczego szpitalowi w Raciborzu. Firma podejmuje wiele działań związanych z profilaktyką zdrowia nie tylko wśród swoich pracowników.
Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej

Wielki Post to czas łaski i nawrócenia się do Boga. W owocnym przeżyciu tego czasu pomaga nam rozważanie Drogi Krzyżowej Jezusa Chrystusa.
Zobacz więcej
Dbanie o potrzeby współmałżonka - nie z obowiązku, lecz ze wzajemnej miłości

Człowieka, podobnie jak roślinę, kształtują m.in. czynniki zewnętrzne. I, jak roślina potrzebuje przede wszystkim słońca, wody i żyznego podłoża, tak i my mamy swoje najważniejsze potrzeby. Gdy nie są zaspokojone – usychamy, wykrzywiamy się szukając ciepła gdzieś z boku. O potrzebie zaspokajania potrzeb z Elżbietą Bielnicką-Moc, która od 15 lat ratuje małżeństwa zmagające się z kryzysem, rozmawia Aleksandra Irla.