Wesprzyj fundację
0
0

Aktualności

AktualnościInspirujące HistorieSycharNaprotechnologiaNasze DziałaniaHospicja
Powrót do domu

Powrót do domu

Niechciana ciąża, brak dachu nad głową i pieniędzy, brak wsparcia rodziny, męża lub partnera, który nie chce podjąć się roli ojca... Przemoc i alkohol. Brak poczucia godności oraz przekonanie o własnej niemocy... Lista  braków  i powodów, które wiążą się z szukaniem przez kobiety pomocy w domach samotnej matki jest znacznie dłuższa. I choć wiele z ich historii posiada wspólny mianownik, każda z nich ma w sobie wymiar własnej, matczynej, osobistej tragedii. Wsparcie materialne, socjalne, a także pomoc psychologiczną i prawną dla matek w trudnej sytuacji życiowej świadczą aktualnie 74 domy samotnej matki (DSM) znajdujące się w całej Polsce. Znakomita większość z nich prowadzona jest przez instytucje kościelne.
Zobacz więcej
Do tańca i do różanca

Do tańca i do różanca

Ewangelizować, nieść Dobra Nowinę i zapraszać do spotkanie z Chrystusem można na wiele sposobów.  Siostry zakonne z Myśliborza nie mają sobie równych w wysyłaniu tych Bożych zaproszeń. Zapraszamy na video, które choć powstało już kilka lat temu, nadal zachwyca, inspiruje i wywołuje uśmiech. 
Zobacz więcej
Ofiara (z) samego siebie

Ofiara (z) samego siebie

„Nie mam nic. Mam tylko te dwie ręce. I zrobię co w mojej mocy, byś miała wszystko”. Tymi słowami Pan Marek 35 lat temu oświadczył się swojej żonie, Małgorzacie. Wspólnie wychowali dwóch synów, ciężko pracowali, przetrwali kilka burz, które niekiedy pojawiały się nad ich małżeństwem, a dziś – pełni spokoju i pokory opartej na doświadczeniu wspólnie spędzonych lat - oczekują na wnuki. Ksiądz Artur Sepioło, kapłan z ponad 30-letnim stażem posługi od wielu lat zajmuje się przygotowywaniem narzeczonych do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Jak twierdzi – współcześni kandydaci na małżonków w kwestii wzajemnych oczekiwań jako małżonków, a także oczekiwań wobec samego małżeństwa czy motywacji do przyjęcia tego Sakramentu, zwykle znacząco różnią się od  swoich rodziców czy dziadków. 
Zobacz więcej
Kurtyna milczenia

Kurtyna milczenia

- Kiedy poinformowałam moją mamę, że lekarze nie dają nam już szans na własne dziecko, powiedziała: ”Ojej, przykro mi... To już chyba nie będę babcią.” - zwierza starająca się o dziecko Magda. - Przypuszczam, że nie chciała mnie zranić, może inaczej mogła dobrać słowa... Ale bardzo mnie to zraniło. Nie  to chciałam usłyszeć. Później mnie za to przeprosiła, ale nie umiem zapomnieć...

Słowa mogą dodawać otuchy, przywracać nadzieję, budować. Mogą być też przyczyną zranień, czy poczucia niemocy. Problem niepłodności, który dotyka już 20% Polaków nie kończy się na medycynie. To, w jaki sposób będą przeżywać swoje cierpienie osoby walczące o zdolność poczęcia dziecka, zależy także od ich środowiska - rodziny, przyjaciół, sąsiadów. Jak pokazują ich doświadczenia w kwestii postaw osób z najbliższego otoczenia, dobrze jest czasem ugryźć się w język.

Zobacz więcej
Bodyguard na współczesne czasy

Bodyguard na współczesne czasy

Ostateczne starcie między Niebem a piekłem rozegra się w ramach wielkiej wojny o Małżeństwo i Rodzinę. Ta trudna walka już teraz zatacza coraz szersze kręgi. Bez wojowników Pana Boga nie mamy szans na zwycięstwo. Dlatego Najwyższy spieszy nam z pomocą wysyłając swojego najsilniejszego Wojownika spośród Świętych: Świętego Józefa. To on - patron XXI wieku, opiekun rodzin dysponuje mocą, która jest w stanie nas ocalić. Zawierzajmy mu więc swoje małżeństwa, dzieci i całe rodziny. 
Zobacz więcej
Kenijska opowieść cz.3

Kenijska opowieść cz.3

Gdy pięć lat temu Kasia i Sławek Łukasiukowie pochowali swojego chorego na zespół Edwardsa maleńkiego synka Samuela, nie przewidywali nawet, że to przeżycie żałoby po jego stracie będzie początkiem ich dalekiej podróży. Zgodnie twierdzą, że Afryka z całą pewnością nie zdarzyła się w ich życiu przypadkiem. W swojej historii z Czarnego Lądu, opowiadają o tym, kogo Kenia oddała im pod swoje skrzydła, czego pozwoliła doświadczyć, i jak to się stało, że trafili na misję prowadzoną przez "Polską Matkę Teresę" - siostrę Alicję Kaszczuk, orionistkę. Poznajcie 3-cią, ostatnia już odsłonę opowieści o tym, jak w miejscu smutku pojawia się radość dawania oraz światło wdzięczności, do których dociera się przebijając się przez Ciemną Dolinę.... 
Zobacz więcej
Małe stópki i wielkie serce

Małe stópki i wielkie serce

Każdego dnia odbiera dziesiątki telefonów, rozwozi niezliczone tony darów, załatwia setki spraw... A wszystko po to, by nienarodzone dzieci, które właśnie postawiły życie swoich mam do góry nogami, mogły bezpiecznie przyjść na świat. By było to możliwe, Ks. Tomasz Kancelarczyk wraz całą Załogą prowadzonej przez siebie Fundacji Małych Stópek walczy na wszystkich frontach, by udzielić wsparcia  przyszłym mamom, które z różnych powodów w tym trudnym momencie zostały same... Bez modlitwy - jak twierdzi - nie byłoby to możliwe. Zapraszamy na kolejne video, w którym ks. Tomasz opowie o swoich motywacjach, a nawet zdradzi kulisy pewnej niemal kryminalnej akcji...
Zobacz więcej
Siedlisko polskich tęsknot

Siedlisko polskich tęsknot

Przez kolejne dni biwakowania, pani Bożena podąża oczami przepełnionymi tęsknotą za własnymi wnukami, za całą czwórką moich pociech. Codziennie po przepłynięciu swojego porannego dystansu siada z książką w leżaku pod drzewem, skąd doskonale widać plażę, a na niej moje bawiące się w wodzie i piasku dzieciaki. Wydaje mi się, że nie robimy nic szczególnego. Pływanie, skoki z pomostu do wody, budowanie zamków z piasku....W tym wszystkim jesteśmy sobie tak po prostu razem - dwoje przedszkolaków, dwoje nastolatków, mój mąż i ja. Przy braku pośpiechu, w promieniach słońca nie ma specjalnie miejsca na konflikty, a więcej jest przestrzeni na czułość i beztroskę. Skłamałabym jednak mówiąc, że taka sielanka to nasza codzienność. Wakacje na kempingu rządzą się innymi prawami - tj. prawo noszenia jednej koszulki przez kilka dni, nie mycia włosów, spożywania zupek chińskich i mieszkania w namiocie, przez który ciężko przejść i niełatwo coś w nim znaleźć.
Zobacz więcej