Aktualności

AktualnościInspirujące HistorieSycharNaprotechnologiaNasze DziałaniaHospicjaPoznaj nasz zespół
Praktykowanie wdzięczności pomimo trudności

Wdzięczność jest emocją, która kieruje nas ku docenianiu życia. Możesz ją czuć w stosunku do siebie, innych ludzi, Boga. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że praktykowanie jej niewiele zmieni, jednak kryje się za nią ogromny wpływ nie tylko na poczucie szczęścia, podejście do życia, ale nawet na codzienne funkcjonowanie.
Źle Ci bez telefonu? To może być nomofobia

W Internecie jest tak wiele informacji, że tak czy inaczej niemożliwe jest, aby zawsze być na bieżąco ze wszystkim. Zaakceptowanie tego może być wyzwalające i pomoże pokonać uzależnienie od technologii.
Poznaj siedem nawyków szczęśliwej rodziny

W relacjach z najbliższymi najważniejsze są: komunikacja, bezwarunkowy szacunek, wsparcie, akceptacja, podział obowiązków, organizacja, elastyczność.
Przytulanie wzmacnia związek

Im więcej tym lepiej. Mowa o przytulaniu. Tą metodą można łagodzić lęk, także ten związany z pandemią. W związkach przytulanie jest na wagę złota – wzmacnia je. Co ciekawe, jeśli czułości w związku jest mało, przekłada się to na większe niezadowolenie z takiej relacji u kobiet niż u mężczyzn.
Zapraszamy na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego

Koronka do Miłosierdzia Bożego z okazji Tygodnia Miłosierdzia Bożego rozpocznie się 15-minutowymi rozważaniami.
Wesprzyj Fundację Nasze Dzieci w pomaganiu rodzinom

Fundacja Nasze Dzieci to inicjatywa charytatywna, która działa na rzecz wsparcia rodzin w trudnej sytuacji życiowej. W 2022 roku terapeuci Fundacji odbyli ponad 2200 godzin spotkań z potrzebującymi. To miejsce, gdzie można uzyskać pomoc psychologiczną i socjalną.

Co jest ważne i co trzeba robić, by właściwie przeżyć Wielki Post?

Wielkopostne rozważania. Dlaczego jajko?

Jak prawdziwie przeżyć Wielki Post? O co tak naprawdę chodzi w wyrzeczeniach i dobrych uczynkach? Co symbolizuje jajko?